Lahodné pralinky s likérem

Nezbytné suroviny pro realizaci likérových pralinek

  • 20 g másla
  • 200 g belgické čokoláda, jejíž obsah kakaa bude alespoň 70%
  • 2 velké lžíce třešňového likéru
  • 2 velké lžíce třešňové marmelády

Čokoládové pralinky s likérem jsou velice snadno dostupným typem cukroví, jehož příprava vám zabere pouze deset minut a čas, který je zapotřebí pro ztuhnutí. Ten se pohybuje kolem padesáti minut v lednici. Z výše prezentované gramáže se domůžete zhruba 33 čokoládových pralinek s likérem.

V první fázi je nutné povařit v hrnci vodu a uvést ji do mírného varu. Na tento hrnec se následně posadí teplotně odolná mísa tak, aby její spodní hladina nebyla ponořena do vody. Nyní si z připravené čokolády nachystáte malé kostičky, které jsou nalámány do mísy. Vlivem horka dojde k rozpuštění čokolády, kterou postupně mícháte až na hranici maximálního rozpuštění.

V tento okamžik je do čokolády přidáno máslo a vložena třešňová marmeláda a třešňový likér, jež zvýrazní chuť a konzistenci výsledných pralinek. To vše realizujte stále nad mírně vroucí vodou v položené misce.

V okamžiku, kdy je obsah dokonale promíchán, nechte směs vychladnout na pokojovou teplotu a přikrytou ji vložte do lednice, než ztuhne. Tento proces trvá oněch cca 50 minut.

Směs vyndejte v momentě, kdy je tuhá a dostatečně tvárná, díky čemuž budete schopni v ruce uválet požadované kuličky. Ty bývají často servírovány v papírovém košíčku a mohou být ozdobeny nejrůznějšími prvky.

Na dalších chutných cukrovinkách a dezertech si můžete pochutnat v restauraci Kandelábr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *